Telif Hakkı © 2011 Tüm hakları saklıdır.
Site Haritası
Ekibimiz
  e-katalog     Pdf İndir

PROF. DR. H. GÜNTEKİN KÖKSAL
Başkan
Prof. Dr. Güntekin Köksal, 1974 yılında Pet Holding’i kurmadan önce, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nda (TPAO), üretim, sondaj, reservuar, makina ve bakım bölümleri yöneticilikleri de dahil olmak üzere toplam 17 yıl çalışmıştır.
Avusturya Leoben Üniversitesi'nde Sondaj Mühendisliği ve Petrol Mühendisliği dallarında yüksek lisans yapan Dr. Köksal,  Azerbaycan, Kazakistan, Türkiye, Yemen ve Kuzey Irak’ta petrol arama ve üretim faaliyetlerinde bulunmuştur. Prof. Dr. Köksal'ın, girişimci kişiliğinin etkisiyle, 1987 yılında Petma adına Giresun'da barit madeni işletme ruhsatı alınmış ve barit madeni fabrika binası kurulmuştur. Bu işletme, 2007 senesinde madenin bitmesine kadar, 20 yıl süreyle başarıyla işletilmiştir. Daha sonra Tokat’da bulunan mermer ve doğaltaş lisans sahaları işletmeye açılmıştır.
Dr. Köksal, aynı zamanda ROSTURK’un Başkanlığı (Rusya -Türkiye Ticaret ve Ekonomi Birliği); Türk-Alman Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin Onursal Üyeliği; Türk-Alman İşverenler Birliği Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türk-Alman Endüstri ve Ticaret Odası Kurucu Üyeliği görevlerini yürütmüştür.

CÜNEYT ŞAPCIOĞLU
Genel Müdür
Cüneyt Şapcıoğlu dünyanın çeşitli ülkelerinde, petrol arama ve üretimi konularında çalışmış, 29 yıllık tecrübe ve birikim sahibi olmuştur. Sırasıyla Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, Shell, Perenco ve Türkiye Petrolleri Uluslararası Ltd. Şti.’nde çalışan Şapcıoğlu, Petoil ailesine katılmadan önce, Sismolog, Baş Jeofizikçi, Petrol Ekonomisti, Sözleşme Müzakerecisi ve Ticari İşler Koordinatörü görevlerini yürütmüştür. Cüneyt Şapcıoğlu, Jeofizik Lisansını Ege Üniversitesi'nde tamamlamıştır.

İBRAHİM TACİR
İşletme Müdürü
1991 yılında maden mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır. Başer Madencilik’te iki yıl barit işletmeleri  şantiye şefliği yaptıktan sonra mermer sektörüne geçmiştir. 1993 yılından beri, Mayaş A.Ş., Elmas A.Ş., Özmer A.Ş., Norm Dış Ticaret, Çilesiz Kardeşler ve Özmer A.Ş. firmalarında ocak işletmeciliği, fabrika müdürlüğü ile blok ve mamül experliği görevlerini yürütmüştür.
Ayrıca, Petma ailesine katılmadan önce, 2 yıl Bimsblok  Ankara’da Genel Müdür olarak görev yapmıştır.

AKIN TEKSÖZ
İş Geliştirme Müdürü
1990 yılında ODTÜ Maden Mühendisliği Bölümü’nen mezun olduktan sonra 2016 yılına kadar Rusya’ da profesyonel ve girişimci olarak ambalaj, otomotiv, tekstil ve inşaat sektörlerinde faaliyet göstermiştir. Çeşitli markaların Rusya distribütörlükleri, tek yetkili temsilcilikleri yapmış;  ithalat, ihracat ve iş geliştirme alanlarında aralıksız çalışmıştır. 2016 yılı Mart ayı başı itibariyle Holding bünyemizde İş Geliştirme Müdürü pozisyonunda göreve başlamıştır.